آکادمی قصر نیکان

آموزش اکستنشن مژه در تهران

با آکادمی قصر نیکان به روز باشید...

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی

آموزش اکشتنشن مژه تهران

مژه ها برای خانم ها اهمیت بسیار زیادی داشته، و بحث کاشت مژه و یا اکستنشن مژه در این دوره از زمان طرفدار بسیاری را پیدا کرده است. زیرا همگی از تاثیر زیبایی ای که مژه ها به چشم افراد می بخشند آگاهی داریم. هیچ کس نمی تواند نقش زیبا ساز مژه ها در جذاب تر نشان دادن چشم را نادیده بگیرد.

آموزش اکستنشن مژه تهران (کاشت مژه)

آکادمی قصر نیکان برگزار می کند:برگزاری ورکشاپ های تخصصی

سرفصل ها:

  • آموزش کاشت گره موقت به دو روش ریموو
  • کاشت اکستنشن والیوم،
  • ریموو اکستنشن والیوم و فن سازی

قیمت دوره:250,000 تومان برای ثبت نام تماس بگیرید.

اکستنشن مژه یا کاشت مژه

افراد بسیاری هستند که از کم پشتی مژه های خود رنج برده و در جستجوی یافتن بهترین راه ممکن که البته ایمنی کافی را نیز داشته باشد می باشند. کاشت مژه یکی از روش ها برای درمان این مشکل است، ولی خود این روش مشکلات جانبی بسیار زیادی را با خود به همراه خواهد داشت. برخی از این مشکلات این است که مژه های کاشته شده به مرور زمان با مژه های خود شخص دچار اختلاف اندازه می شوند خواهد بود. که مشکل بسیار بزرگی نیز محسوب می شود.

 

طبیعی بودن مژه

اکستنشن مژه موضوعی بسیار متفاوت است، البته برخی آن را نیز کاشت مژه تلقی می نمایند، ولی تفاوت آن با کاشت مژه بسیار زیاد است، در اکستنشن مژه از تارهای موی مصنوعی و یا طبیعی بر روی مژه ها استفاده شده و با چسب آنها را به مژه های طبیعی می چسبانند، و به این ترتیب مژه ها پرپشت به نظر خواهند رسید. در این روش کمتر کسی می تواند متوجه غیر طبیعی بودن مژه های فرد شود، ولی در کاشت مژه براحتی می توان فهمید که مژه ها متعلق به خود فرد نمی باشند.

مراحل انجام کار اکستنشن مژه

مراحل انجام اکشستنشن مژه

برای انجام اکستنشن مژه فرد باید دراز بکشد و چشم هایش را ببندد و فرد انجام دهنده زیر مژه هایش پارچه ای تمیز می گذارد . با کمک نوک مژه ها را یک میلی متر به چسب آغشته کرده و و مژه ها را بر روی مژه های خود فرد قرار می دهند. البته توجه داشته باشید که در گوشه خارجی چشم لازم است مژه ها متراکم تر و بلندتر باشند. سپس بعد از اتمام کار با استفاده از برس مژه؛ مژه ها را شانه زده و با لوسیون پاک کننده آرایش و پنبه، روی پلک و مژه ها را شسته و به آرامی چسب ها را بکنید.

دوام اکستنشن مژه

این مژه ها به مدت 2 تا 6 هفته دوام دارند البته این مدت به نوع مژه های طبیعی شما و سرعت رشد آن ها وابسته است. چند روز یک بار برای ترمیم به سالن زیبایی که برای اکستنشن رفته اید مراجعه کنید. در صورت انجام اکستنشن برای پاک کردن آرایش چشم ها از ژل های شستشو استفاده نمایید و با دستمالی نرم آهسته اطراف مژه ها را تمیز کنید. برای شستشوی پوست صورت و چشم ها از شامپو بچه استفاده کنید.

انواع تار های مژه برای اکستنشن

تار مژه برای اکستنشن مژه

دو نوع تار مژه برای اکستنشن شدن وجود دارد، نوع اول نوع طبیعی است که از موی جانوارن مثل اسب و برخی دیگر از حیوانات بدست می آید. و نوع دیگر موهای مصنوعی می باشند. لازم به ذکر است که از نظر قیمت معمولا موهای طبیعی گران تر می باشند، ولی باید یادآور شد که برخی از مدل های مژه های با الیاف مصنوعی مثل ابریشم وجود دارد که قیمتی بسیار بالاتر از مژه های طبیعی از جانوران گرفته شده خواهند داشت.

استفاده از مژه های جانوری در اکستنشن

در اینجا لازم است متذکر گردیم که مژه های جانوری چندان توصیه نمی شوند زیرا به احتمال زیاد به خوبی استرلیزه نشده و دارای میکروب هایی می باشند که باعث عفونت چشم خواهد شد، و از سوی دیگر بسیاری از افراد به آنها حساسیت داشته و مشکلات جانبی زیادی را به دنبال خواهند داشت.

تخصص در انجام اکستنشن کردن مژه

متخصص اکستنشن مژه

گذشته از تمامی مطالبی که در بالا عنوان نمودیم، عمل اکستنشن مژه کاری طولانی و سخت بوده و نیازمند تجربه و تخصص بسیار زیادی است. این عمل حدود 2 ساعت معمولا به طول انجامیده، و فردی که این کار ظریف را به انجام می رساند حتما باید فردی مطلع از امر و همچنین صبور باشد تا در این مدت کم حوصله نشده و طی کل این مدت با دقت تمام کار را به انجام برساند. همانگونه که مطلع هستید مژه ها بسیار کوتاه و نازک می باشند، به همین دلیل کار چسب کاری آنها، عملی بسیار ظریف است، زیرا باید آنها را تک به تک جدا کرده چسب کاری نموده و موی مصنوعی را بدان بچسباند.

خطرات اکستنشن مژه

در این بین خطراتی نیز فرد را تهدید می کند، مثلا اگر چسب به مژه های پایینی بچسبد، برای فرد مشکلاتی دو چندان درست کرده و ممکن است مجبور به کندن کل مژه هایش گردد. یا ممکن است این چسب که ماده ای شیمیایی است وارد کره چشم شده و باعث عفونت در چشم فرد گردد، و بسیاری دیگر از خطرات که همگی می توانند به دلیل عدم تخصص و تجربه فردی که این عملیات را به انجام می رساند ناشی خواهد شد. به همین دلیل در این پاراگراف عنوان نمودیم که حتما باید این عمل بوسیله ای افراد متخصص و کاردان انجام شود، پس لازم است تا قبل از انجام اکستنشن مژه مطالعه دقیق انجام داده و سلامت خود را بدست هر فردی نسپارید.

اقدامات لازم جهت پیشگیری از بروز عفونت ها

با توجه به مواردی که در پاراگراف قبلی عنوان شد، جدای از تخصص و تجربه فرد انجام دهنده، باید توجه داشته باشید که به هر صورت خود مژه و چسبی که از آن در مژه ها بکار گرفته شده است موادی مصنوعی بوده و باز افرادی ممکن است به این مواد آلرژی داشته و باعث خارش، عفونت و بسیاری دیگر از مشکلات در فرد گردد. به همین لحاظ در اینجا توصیه هایی را برای شما ارائه می دهیم که توجه داشته باشید حتما فردی که قرار است عملیات اکستنشن مژه را انجام دهد آنها را بی کم و کاست رعایت نموده تا شما بتوانید از مژه های اکستنشن شده خود در سلامت کامل لذت ببرید: • توجه داشته باشید که حتما قبل از انجام کار دست های خود را شستشو نماید • از ماسک استفاده نماید • روی بالش ها از روبالشی های بهداشتی بهره بگیرد • موچین ها را قبل از استفاده در جلوی شما استریل نماید • از برس های مژه یکبار مصرف استفاده کند. حال که از اقدامات لازم فرد انجام دهنده عملیات آگاهی یافتید بهتر است نکاتی را برای شما بازگوییم تا خودتان آنها را رعایت نمایید.

نکات قبل از انجام اکستنشن مژه

 

• چند ساعت قبل ازااکستنشن صورت خود را نشوئید تا مژه هایتان خشک باشد • سعی کنید 24 ساعت قبل ازاکستنشن حرکات ورزشی انجام ندهید، و 48 ساعت قبل از آن ورزش هایی مانند شنا و سونا را انجام ندهید تا تعرق نداشته و رطوبت در مژه های شما باقی نماند. • درصورتی که مژه های بلند را دوست داشته باشید حتما باید تعداد بیشتری مو برای مژه های شما گذارده شود، زیرا مژه های اکستنشن شده بلند در صورتی که تعداد مژه ها کم باشد کم حجم بنظر می رسند.

نکات بعد از انجام اکستنشن مژه

• پس از عمل اکستنشن تا 12 ساعت به مژه های خود آب نزنید تا چسب آن خوب خشک شود، در صورتیکه بخوبی خشک نشود باعث قرمزی چشمان شما خواهد شد • بیاد داشته باشید بعلت اینکه این کار نیازمند انجام شدن بدست متخصص است، هزینه زیادی برای شما در برداشته و البته باید هر چند هفته یکبار برای ترمیم بروید، زیرا در صورت بلند شدن مژه ها، مژه های چسبیده شده باز خواهند شد. در اینجا لازم است چند نکته را یادآور شویم، پس از خواب یا استحمام مژه های خود را با برس مخصوص مرتب نمایید. قبل از خواب برای تمیز کردن مژه ها از شامپو بچه رقیق شده استفاده نمایید، ولی فراموش نکنید که چشمهایتان را دستمالی نکنید نکته بعد اینکه هرکسی قادر به استفاده از اکستنشن مژه است، بجز افرادی که دارای مشکلات چشمی باشند.

راه های پرپشت کردن مژه

آیا رژیم غذایی مخصوص تناسب مژه ها وجود دارد؟ باید عنوان نمود از آنجایی که مژه ها نوعی مو محسوب می گردند، هر ماده ای که باعث تقویت موها گردد، باعث تقویت مژه نیز می گردد، پس باید عنوان نمود که لازم داشتن مژه های مناسب داشتن یک رژیم غذایی کامل خواهد بود.

برای تغذیه مژه ها می توانید از مواد زیر بهره بگیرید:

از روغن های کرچک و یا زیتون برای پوشش دادن مژه هایتان قبل از خواب استفاده نمایید (فراموش نکنید که حتما قبلش مژه های خود را شستشو دهید) غذاهایی مانند تخم مرغ، سویا، جگر، و گوشت بدون چربی برای موها بسیار مفید هستند، بهتر است به رژیم غذایی خود آووکادو و روغن زیتون را نیز بی افزایید.

روش های اکستنشن کردن مژه ها

برای اکستنشن کردن مژه ها روش های مختلفی وجود دارد،انواع مدل های اکستنشن معروف در ایران عبارتند از: اکستنشن عروسکی، کلاسیک، اکستنشن مژه والیوم،،مگا والیوم اکستنشن بوته ای، اکستنشن سه شاخه، اکستنشن ضربدری، اکستنشن هیدن، 3D، 4D و .... همچنین در رابطه با طرز چیدن موها نیز روش هایی مانند روش باز، چشم گربه ای و روش هایی دیگر وجود دارد. در اینجا به تعریف نوع مژه های اکستنشن شده خواهیم پرداخت: در اینجا بصورت خلاصه هر یک از این انواع را به شما توضیح می دهیم

اکستنشن مژه عروسکی

اکستنشن مژه عروسکی

در این نوع از اکستنشن مژه ها با ترتیبی خاص چیده می شوند، بطوری که در وسط مژه ها بلند بوده و در دو طرف کوتاه باشند

اکستنشن مژه کلاسیک

اکستنشن مژه کلاسیک

در واقع به همان اکستنشنی کلاسیک گفته می شود که به ازای هر مژه طبیعی به آن تنها یک مژه بچسبد.

اکستنشن مژه والیوم(سه بعدی):

اکستنشن مژه والیوم

در این نوع اکستنشن به هر تار مو سه مژه می چسبانند. در واقع باید بگوییم که اکستنشن مژه والیوم همان اکستنشن مژه سه بعدی است. البته لازم به ذکر است که مدل ضربدری نیز نوعی سه بعدی محسوب می شود

اکستنشن ضربدری

در این روش این مزیت وجود دارد که دیگر نیازی به افزایش تعداد موهایی که قرار است اکستنشن شوند نخواهید داشت و می توانید با تعداد یکسانی تار مو بازهم موهای پرپشتی را داشته باشید

اکستنشن ریمل دار

این نیز نوعی از 16 مدل اکستنشن وجود دارد، این نوع بعلت سنگین تر بودن مژه ها می تواند باعث فشار اوردن به پلک شده و توصیه می شود که از این روش استفاده ننمایید.

اکستنشن پرچمی

در این روش مژه ها بسیار پرحجم شده و مژه ها بخوبی دیده می شوند، این روش برای افرادی که تمایل دارند تا مژه هایشان دیده شود توصیه می شود. افرادی که از این روش استفاده می کنند لازم است تا ماهی یکبار به مرکز برای انجام ترمیم کاری مراجعه نمایند. اکستنشن عروسکی: در روش عروسکی چند تار موی اول و آخر از هر پلک را دست نزده و تنها مژه های وسطی را اکستنشن می کنیم

اکستنشن ریموور

از آنجایی که در اکستنشن موهای دیگری به عنوان موهای مصنوعی به موهای طبیعی خودتان چسبانده می شود، پس از مدتی لازم خواهد بود که آنها را باز کرده و موهای دیگری به آنها چسبانید، این عمل باز کردن موهای مژه عملی بسیار حساس بوده و لازم است بوسیله افراد متخصص و مجرب انجام شود، برای این کار از روش اکستنشن ریموور یا همان بردارنده موهای چسبانده شده استفاده می شود.

هزینه اکستنشن مژه

باید توجه داشته باشید که هزینه اکستنشن به دلیل اینکه روشی موقتی است به مراتب کمتر از کاشت است، البته مقدار این هزینه نیز به میزان و اندازه مژه ها بستگی دارد ولی بر طبق نظر کارشناسان و تحقیقات انجام گرفته در این خصوص، هزینه اکستنشن در جهان بین 5 تا 10 هراز دلار است و این مقدار هزینه در ایران معمولا چیزی در حدود 5 هزار دلار می باشد.